Клуб чомучок

Як з'явилося морозиво?
П'ятдесят років тому люди їли морозиво тільки влітку. Тепер його їдять круглий рік. Його придумали на Сході задовго до того, як школярі уперше спробували морозиво у вафельних скляночках.
Дослідник Марко Поло побачив там, як люди їли морозиво. Ця ідея йому настільки сподобалася, що він привіз її в Італію. Звідти морозиво прийшло у Францію і стало популярним у знатних людей. Вони спробували приховати рецепт морозива від простого народу. Але, звичайно, люди скоро упізнали смак цих ласощів, і морозиво стало популярне серед них. Незабаром воно поширилося по всьому світу і навіть досягло Сполучених Штатів.
Перший завод по виготовленню морозива начал свою роботу у Балтіморі, штат Меріленд, в 1851 році. Але широкого поширення виробництво морозива не отримало до початку 20-го століття, коли з'явилися нові холодильні установки.
Морозиво складається з вершків, молока або молочних продуктів, і іноді туди додають яйця. Для смаку в морозиво додають ванілін, шоколад, ягоди, горіхи або фрукти. Рецепт звичайного морозива такий: на 80-85% вершків або інших молочних продуктів беруть 15% цукру, від 0,5 до 4,5% ароматизатора і 0,3% стабілізатора.
Невелику кількість стабілізатора додають, щоб зробити морозиво одноріднішим і запобігти утворенню грубих кристалів льоду. Для цієї мети зазвичай використовують харчовий желатин.
Коли ви з'їдаєте третину скляночки ванільного морозива, ви отримуєте стільки ж кальцію, протеїну і вітаміну В, скільки їх міститься в половині чашки молока, і стільки ж вітаміну А, як і в цілій чашці.


Хто придумав попкорн?

Судячи з усього, честь відкриття знайомого кожному з нас попкорну (від англ. Corn – «кукурудза», pop – «з тріском лопатися») належить древнім індійцям, яким вдалося виявити різновид маїсу, здібного до «самовзриванію». Секрет цієї «вибухонебезпечності» вельми простий і пояснюється особливою будовою зерна, в якому знаходиться крапелька крохмалю, що містить воду.
При нагріванні вода скипає, пара висаджує оболонку і зерно розкривається, збільшуючись в об'ємі. Ернан Кортес, в 1519 році ступив разом зі своїми супутниками на землю Мексики, спостерігав процес приготування цього екзотичного для європейців страви. Початки маїсу індіанці або поміщали цілком в гаряче масло, або кидали окремі зерна в спеціальні кошики і тримали над вогнем, рівномірно потряхивая.
«Новітня» історія попкорну почалася з другої половини ХIХ століття. Перші згадки про нього зустрічаються в різних сільськогосподарських документах США, датованих 1880 роком. А вже в 1885 році хтось Чарлз Кріторз почав впровадження першої компактної і мобільної машини для виробництва поп-корну.
Автором же дуже плідною ідеї, що зв'язала поп-корн з кінематографом, став також підприємець Семюел Рубін, ще за часів Великої депресії здогадався продавати насипану в пакетики кукурудзу в кінотеатрах. Сьогодні середній американець щорічно споживає приблизно 65 л готового попкорну.

Топ-5 найбільших тварин на землі.

Люди вважаються найзначнішими створіннями з тих, що коли-небудь жили на нашій планеті. Але коли справа доходить до розмірів, вони виявляються малозначними у порівнянні з величезними тваринами. Ось підбірка фотографій найбільших тварин, що коли-небудь ступали по Землі, і в минулому, і в наш час. Ніколи не знаєш, що ще можуть викопати палеонтологи!

Мегалодон - 22-метрова акула з такими великими щелепами, що вона могла проковтнути носорога. Мегалодон жив від 25 до 1,5 мільйонів років тому. Деякі вчені вважають, що вони можуть досі переховуватися у найглибших зонах океанів, хоча цьому немає доказів.

Гігінтський короткомордий ведмідь - вважається, що цей ведмідь,  досягав ваги 1136 кг і зросту 3,5 м, що навіть більше. Експерти кажуть, що він мешкав у Південній Америці від 2 мільйонів до років 500 тисяч тому.

Аргентинозавр 
Наступного разу, дивлячись на шестиповерхову будівлю, зупиніться і задумайтеся, що 100 мільйонів років тому ви могли б дивитися на тварину таких розмірів – Аргентинозавра. Це створіння довжиною близько 40 метрів і вагою 100 тонн носить звання найбільшого динозавра, який коли-небудь ходив по планеті. Хоча багато з його життя залишається загадкою, експерти знають, що воно мало довгу шию, довгий хвіст і порівняно маленьку голову. Лише один скам’янілий хребець довжиною 1,5 м у діаметрі. Цей травоїдний динозавр був вперше виявлений у Аргентині в 1988 році.
Синій кит
Зараз на Землі існує одна тварина, яка розмірами може зрівнятися з стародавніми гігантами. Довжина синього кита може досягати 33 метрів, а вага – 190 тонн. Сьогодні середня довжина синього кита не перевищує 23-24 метра, так як китобої прагнуть знищити найбільших тварин. На язиці дорослого синього кита можуть стояти одночасно близько 50 людей. Навіть дитинча цієї тварини гігантське – новонароджений синій кит довжиною близько 7,5 метрів і випиває 450 літрів материнського молока в день. Вважається, що зараз залишилося в живих близько 10 тисяч особин. З середини 1960-х сині кити знаходяться під загрозою зникнення.
Африканський слон
У той час як синій кит – найбільша тварина в океані, африканський слон – найбільша сухопутна істота. Тривалість життя африканського слона 70 років, висота в холці – 3,5 метра, вага – близько 6 тонн.   Як і у випадку з синім китом, існування африканського слона на планеті під загрозою. 

Немає коментарів:

Дописати коментар